Головна » Статті » Види шкіри, що використовується для пошиття взуття.

Види шкіри, що використовується для пошиття взуття.

Шкіра є найбільш популярним матеріалом для пошиття класичного взуття. Традиційно використовується кілька типів шкіри, різниця між якими досить істотна. Сьогодні в нашому огляді ми розповімо про них, а також про ті плюси і мінуси, які необхідно знати переді тим, як вибирати собі нову пару взуття.
 

Популярні на ринку бренди і торгові марки пропонують своїм покупцям туфлі, зроблені з наступних типів натуральної шкіри:
1. гладка теляча
2. зерниста
3. замша
4. кордован
5. екзотичні різновиди шкіри
 

Гладка теляча шкіра є найбільш популярним і універсальним матеріалом, для пошиття класичного взуття. Вона приємна на дотик, комфортна в носінні, довговічна і практична. Вартість такого матеріалу дозволяє віднести взуття з неї до верхнього сегменту і сегменту вище середнього. Дешеві моделі шиються з коров’ячої або бичачої шкіри, яка має велику товщину і відрізняється меншою еластичністю.
 

Зерниста шкіра – це коров’яча або теляча шкіра, яка прикрашається декоративним принтом, що наноситься за допомогою спеціальних пресів. У процесі вироблення і пошиття шкіра додатково обробляється технічними воском для додання водовідштовхувальних характеристик – вона відмінно чинить опір впливу вологи, бруду та інших негативних погодних факторів. Крім того, на відміну від гладкого типу шкіри, зерниста має кращі теплоізоляційні характеристики і відмінно підходить для носіння взуття в зимовий та осінньо-весняний періоди.
 

Традиційно замшеве взуття вважалася аксесуаром для неформального стилю, але в наші дні вона часто використовується з діловим костюмом. Багато користувачів вважають, що взуття із замші непрактична і вважають за краще вибирати інші типи шкіри, але насправді при регулярному чищенні м’яким типом щітки замшева поверхня відмінно виглядає як на жіночій, так і на чоловічий нозі. У разі необхідності така шкірі може пройти додаткову обробку спеціальним водовідштовхувальним засобом і носити її можна буде навіть у найгіршу погоду. Модельєри рекомендують вибирати біле взуття або будь-який відтінок коричневого, а от чорний колір вважається вкрай небажаним.
 

Кордован – особливий тип шкіри, який отримують з нижнього шару шкіри коня. Шкіра при цьому береться тільки з крупа. Головними перевагами кордовану є тривалий термін носіння взуття, міцність і зносостійкість – при правильному догляді туфлі прослужать набагато довше, ніж якби вони були зроблені з коров’ячої або теляча шкіри. Однак покупцям слід пам’ятати, що через хороших теплоізоляційних характеристик такого типу шкіри кордован краще вибирати для зимових або осінньо-весняних моделей – влітку буде жарко. Крім того, таке взуття відрізняється більш високою ціною.
 

Екзотичні види шкіри відносяться до лакшери-сегменту взуття. Туфлі і черевики з них коштують набагато дорожче і рідше зустрічаються в наших магазинах. При цьому покупцям необхідно бути напоготові – продавці часто пропонують взуття з коров’ячої і телячої шкіри з нанесеним на них принтом «під» крокодила, змію або інше екзотичну тварину.


Свіжи статті