Головна » Статті » Прання та чищення взуття. Все можливо, головне - правильно...

Прання та чищення взуття. Все можливо, головне – правильно…

Охайне, доглянуте взуття – показник статусу і стилю будь-якої людини. Доглядати за улюбленою парою можна різними способами, головне – не нашкодити матеріалу, з якого вона виготовлене. Сьогодні ми розберемо основні види догляду та розповімо про те, чого не можна робити ні в якому разі.
 

Прання взуття в машині. Автоматична пральна машина – відмінне рішення для кед з тканого матеріалу, улюблених балеток або сліпонів. Окремі моделі машин від провідних світових брендів навіть мають особливу програму для прання взуття та спеціальну підставку для неї. Однак є і суттєві обмеження – такий спосіб чистки є рішенням тільки для якісних виробів з прошитими швами і використанням хорошого клею. Якщо взуття не надто високої якості – шви можуть розійтися і улюблена пара просто розпадеться у вас в руках. Перед тим, як відправити туфлі або кросівки в пральну машинку, необхідно обов’язково прибрати шнурки і устілки, які вкладаються в окремий пакет;
 

Прання з попереднім замочуванням. Цей спосіб очищення є відмінним рішенням для білого взуття – замочування з відбілювачем дозволить надовго зберегти її природний колір. Застереження такі ж, як і для попереднього способу – неякісний клей або недостатньо прострочені шви можуть просто не витримати прання і розійтися.
 

Чистка вручну. Цей спосіб більш щадний для будь-якого типу взуття. В основному він застосовується до пар з яскравими колірними рішеннями, дизайнерськими принтами, малюнками і вишивкою. Крім того, фахівці рекомендують ручну чистку для кедів і кросівок з високою підошвою білого кольору.
 

Використовуємо губку. Звичайна кухонна губка, на жорстку поверхню якої нанесена харчова сода – відмінне рішення для взуття з гладкими бічними сторонами. Чорні та кольорові смуги, бруд і подряпини прекрасно очищаються без зусиль.
 

Підручні засоби. Для пари з тканини хорошим очищувачем служать підручні засоби, наприклад, звичайна стара зубна щітка з розчином мила або мийного засобу. Невеликі розміри щітки дозволяють без труднощів дістатися в найпроблемніші шви в області шкарпеток, п’яти або на шнурівці.
 

Сушку краще проводити на балконі або веранді, в добре провітрюваному місці. При цьому взуття необхідно розташовувати поза досяжністю прямих сонячних променів, особливо – для яскравих забарвлень і пари з кольоровим принтом, так як фарба може постраждати. Сушити взуття на батареї фахівці не рекомендують – матеріал підошви і верху може постраждати від високої температури, але в критичній ситуації, в зимовий період і при дефіциті часу можна скористатися і таким способом, розташувавши пару на будь-якій прокладці.
 

Шнурки і устілки від взуття необхідно сушити окремо. «Язики» кросівок або кед слід вивернути назовні для більш якісної сушки. Коли улюблена пара повністю висохне – зашнуруйте її, вона буде вірою і правдою служити вам довгі роки в найсуворіших кліматичних умовах, в квартирі, на природі, на дачі і у відпустці.


Свіжи статті